musik på larmtorget 2025 foto lånat från FB

Musik på Larmtorget 2025

Evenemanget Musik på Larmtorget är tillbaka igen i sommar och alla datum kommer att vara i juli. Fyra måndagar kommer att fyllas med livemusik och som vanligt är alla konserter gratis och något för hela familjen. Vi är glada att kunna meddela att vi har fortsatt vårt fantastiska samarbete med Destination Kalmar och våra artister kommer att inleda evenemanget som förband till huvudartisterna som presenterades idag. Du kan läsa hela pressmeddelandet här.

– Vi är nöjda med den mix av artister vi har till årets evenemang och ser fram emot att erbjuda alla besökare en minnesvärd upplevelse varje måndag i juli, säger Marcus Larsson, chef för evenemang och möten på Destination Kalmar.
Vi är stolta över att ha Flora Summers, Martin Lönegren & Lovisa Niklasson som artister på scenen och är så glada över att kunna fortsätta samarbetet med Destination Kalmar! Se programmet nedan:

7 juli Myra Granberg – Support Flora Summers
14 juli Tennessee Tears – Support Martin Lönegren
21 juli Sophie Zelmani – Support Lovisa Niklasson
28 juli Elov & Beny – Support TBA

Foto: Lånat från Destinations Kalmars FB-sida

Flora Summers, Lovisa Niklasson, Martin Lönegren